Czy ruch z social mediów ma wpływ na SEO?
Adrian Pakulski Specjalista ds SEO

Opublikowano: 2018-03-02 przez: Adrian Pakulski

Czy ruch z social mediów ma wpływ na SEO?

Linkbuilding

Czy pozyskiwanie ruchu z Facebooka, Instagrama i Twittera ma wpływ na pozycjonowanie strony docelowej? Odpowiadamy na pytanie Klienta.

” Czy, jak robię ruch na blogi i strony zapleczowe to poprawia to ich jakość? Wygląda to tak – piszę artykuł – potem wrzucam do niego linka na Facebooku no i ludzie wchodzą. Treść jest dla nich atrakcyjna, więc je czytają. A ostatnio na rekordowy wpis weszło 2083 osoby. Jak to widzi Google? Czy dobrze robię/myślę ? Czy to podnosi zaufanie dla takiej strony ?”

Ruch z mediów społecznościowych a SEO

Nie ma jednoznacznej korelacji między ruchem pochodzącym z mediów społecznościowych a SEO. Dlaczego? 

Ruch z social mediów nie jest czynnikiem i pewnie długo nie będzie czynnikiem rankingowym, bo:

Mało tego. Nie dość, że sam ruch z social mediów nie wpływa na pozycję w Google, to same linki z Facebooka, Twittera też nie.

A co z ruchem, pochodzącym z Google?

Jeśli chodzi o szeroko pojęty czynnik ruchu, to coraz częściej uprawdopodabnia się kilka scenariuszy w kontekście samego ruchu pochodzącego z Google, a w tym przede wszystkim:

Czyli, że zaplecze, które nie ma ruchu, nie „kopie”?

Nie, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby domena z niskim ruchem przekazywała dużą moc w kontekście SEO. Zakładam tutaj, że np. strona, która stoi pod tą domeną, ma pewne braki optymalizacyjne i z tego powodu ma słaby potencjał do mocnej ekspozycji w SERP’ach, ale ma mocny profil w kontekście linkbuildingu – przykładem takiej strony może być strona typu one-page, która będzie wyświetlała się maksymalnie pod kilkunastoma, kilkudziesięcioma frazami, co nie oznacza, że jest „słaba” w kontekście przekazywania linkjuice.

 

Adrian Pakulski

Specjalista SEO z 8-letnim doświadczeniem rynkowym, a od 2012 r. właściciel agencji paq-studio, linkbuilder i analityk SEO. Odpowiedzialny za opiekę merytoryczną małych, średnich i dużych marek w wyszukiwarce Google. Absolwent Politechniki Koszalińskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Marketing Internetowy.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy

Nie, artykuł na 3 tys. znaków z linkiem rel=”nofollow” nie jest Content Marketingiem. SEO a CM to dwa różne światy
SEO w e-commerce. Jak zbudować poprawną strukturę sklepu i adresów URL?
DuckDuckGo sromotnie przegrało z Google. Sny o internecie wolnym od szpiegowskich praktyk to zwykła mrzonka

 

Napisz komentarz

Prostudio

Paq-Studio to wiodąca agencja SEO na polskim rynku. Firma może pochwalić się 5 latami doświadczeń w zakresie pozycjonowania, audytów SEO i konsultacji nowych projektów.

Zleć pozycjonowanie strony

Wspieramy mikro, małe i duże marki.

© Copyrights 2017 PAQ Studio