fbpx
…

Planowanie architektury informacji

Planujemy od podstaw architektury informacji sklepów internetowych i serwisów

Procesy, jakie podejmujemy

PLANOWANIE ARCHITEKTURY OD ZERA

Strukturę oraz wielkość architektury informacji planujemy w oparciu o materiały referencyjne Klienta, katalogi ofertowe, wywiad i research rynkowy

Na bieżąco konsultujemy elementy widoków, wyznaczając priorytety i kierunek pokrywania fraz w Google każdego z widoków

MODERNIZACJA ISTNIEJĄCEJ ARCHITEKTURY

Weryfikujemy pokrycie zapytań do wyszukiwarki domen konkurencyjnych w oparciu o analizę content gap i uwzględniamy te dane w procesie modernizacji architektury informacji.

Identyfikujemy i rozwiązujemy także problemy z kanibalizacją słów kluczowych, jeśli takie występują

Jak powstaje proces?

Sprawdzamy rozmiar i chłonność rynku. Przeprowadzamy analizę content gap – z niej dowiesz się, w jakich jeszcze kierunkach możesz rozwinąć swój biznes.

Dowiadujemy się, jakie są aktualne trendy, które z fraz są sezonowe, a które nie. Układamy zapytania potencjalnych klientów do wyszukiwarki Google w ciągi logiczne. Dzięki temu będziesz mógł dodatkowo pokryć je reklamami Google Ads.

Z jakich narzędzi korzystamy? Do tworzenia architektury informacji wykorzystujemy komercyjne, profesjonalne licencje Keyword Tool, Senuto i Ahrefs.

Współpracujemy z firmami B2B i B2C:

Na współpracę z nami mogą liczyć nie tylko sklepy internetowe, ale również firmy usługowe i producenci. Dla każdego Klienta możemy stworzyć układ kategorii, który ułatwia użytkownikom intuicyjne poruszanie się po stronie.

Po domkniętym procesie tworzenia schematu architektury informacji możemy wypełnić go treścią, która ma potencjał do skalowania pozycji w wynikach organicznych w Google.

 

Jak naszą pracę oceniają Klienci? Poznaj kilka opinii na temat naszej agencji

Mamy poczucie, że trafiliśmy do bardzo profesjonalnego zespołu, gdzie współpraca jest klarowna i bardzo efektywna. Bez ozdobników, bez zbędnego naciągania – konkretnie, z pełnymi raportami i wynikami, które mówią za siebie.

Iwona Sagatyńska WŁAŚCICIELKA SAGATIA.PL

Do Paq Studio trafiłem oszukany przez inną agencję i z bardzo dużymi obawami i dystansem. To co zadecydowało o nawiązaniu współpracy to bardzo dobry kontakt z panem Adrianem (później się okazało, że u nich do standard i z każdym członkiem zespołu jest podobnie), jasne i przejrzyste zasady współpracy, raporty, które składają się nie tylko z zajmowanych w Google pozycji ale przede wszystkim co w danym miesiącu było robione aby moja strona była wyżej w wynikach. Dla mnie taki model to wzór profesjonalizmu i uczciwości. Wiadomo, że pozycjonowanie to proces ciągły i długotrwały ale w odniesieniu do poprzedniej firmy wzrosty pozycji nastąpiły szybko i są wyraźne. Szczerze polecam!

Michał Patysiak Właściciel Glamour Studio

Zdecydowanie znają się na tym co robią. Nie jest to agencja od wszystkiego i jest ich bardzo duży atut.

Patryk Kozioł Właściciel marki Hashmagnet
Zainteresowany współpracą? Wyręczymy Cię w procesach SEO


    FAQ Popularne pytania o usługę planowania architektury informacji

    Wynikową budowy architektury informacji jest arkusz kalkulacyjny współdzielony Google Sheets, podzielony na kategorie i podkategorie lub widoki ofertowe, wpisy blogowe, filtry i tagi. Razem zaplanujemy układ Twojej strony, dając Ci stały dostęp do arkusza.

    Proces tworzenia układu kategorii zajmuje naszym specjalistom zwyczajowo od kilkunastu do kilkudziesięciu roboczogodzin.

    Jeśli posiadasz domenę sklepu, wystarczy nam jej nazwa oraz brief. Jeśli budujesz sklep od początku, będziemy potrzebowali materiałów takich jak notatki lub PDF, czy spotkań telefonicznych z osobą, która będzie towarzyszyła Ci w procesie budowania sklepu.

    Jakiego artykułu szukasz?