Powrót
SEO

Błąd 502 w Screaming Frogu (Bad Gateway)

17 maja 2021
Adrian Pakulski

Adrian Pakulski WŁAŚCICIEL / SPECJALISTA SEO

Jesteś zainteresowany
współpracą?

Twój Screaming Frog zwrócił błąd 502 podczas pierwszej próby crawlingu? Co typowe – serwer, na którym osadzona jest domena, jaką chcesz przeanalizować – odrzuca żądanie ze względu na User-Agenta, jakim się przedstawiasz.

A domyślnie – jeśli nie określisz tego ręcznie – przedstawiasz się przed serwerem, jako Screaming Frog SEO Spider, a ten jest często blokowany na poziomie htaccess’a przez administratorów i webmasterów. Aby rozwiązać ten problem, wybierz konfiguracja, dalej User-Agent, a następnie z listy gotowych presetów wybierz jednego z dostępnych user-agentów, np. Google Bota Desktopowego, Bingbota, DuckDuckBota, Baiduspidera lub identyfikuj się, jako zwykła przeglądarka – FireFox, Chrome lub cokolwiek innego.

Kliknij „Ok”, a następnie spróbuj uruchomić crawling raz jeszcze i gotowe. Teraz powinno pójść już gładko.


Jesteś ciekawy wyników współpracy z PAQ-Studio

235%

Dowiedz się jak wygenerowaliśmy:

zwiększonego zasięgu w Google

Od 1 marca 2018 r. do 30 października 2021 r. poprawiliśmy widoczność marki Sklep Łuczniczy z poziomu 129 do 433 fraz sprzedażowych widocznych w Google w zasięgu TOP 1-3.

4
Oceń artykuł
Zamknij

Ocen: Błąd 502 w Screaming Frogu (Bad Gateway)

Oceń
Adrian Pakulski
CEO
CEO agencji SEO Paq Studio i współwłaściciel spółki e-commerce'owej z branży motocyklowej Enduro7. Od 9 lat zajmuje się SEO i pozycjonowaniem w Google ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce. Odpowiedzialny za budowę strategii pozyskiwania ruchu z wyszukiwarek dla firm B2B, B2C oraz techniczne SEO. Przedwdrożeniowy konsultant sklepów internetowych na Prestashop i WooCommerce. Wykładowca akademicki.

Jakiego artykułu szukasz?

Zamknij