Powrót
SEO

Kiedy skonsultować projekt z agencją SEO? Przed czy po starcie?

23 lutego 2021
Adrian Pakulski

Adrian Pakulski WŁAŚCICIEL / SPECJALISTA SEO

Jesteś zainteresowany
współpracą?

Transkrypcja:

Proces dewelopowania strony powinien iść w parze z SEO, wszystko dlatego, aby spotkać się za dwa miesiące, jedna strona skończyła layout, a druga strona ma architekturę informacji, content, więc wstrzykujemy i startujemy.

To rozczaruje Panią, ponieważ cały proces trzeba by było przeczekać, aby doprowadzić cały proces od początku do końca. Jeśli chodzi o audyt techniczny, o stworzenie architektury informacji, to są dwa procesy, które trzeba by było zrobić, zanim wszystko wyjdzie na produkcję – czyli zanim sklep nie pojawi się online.

Natomiast sam opis architektury informacji (stworzenie opisów kategorii) – można zostawić na później. Dzieje się tak, ponieważ robot bardzo szybko przyzwyczai się do nowej architektury informacji, której Państwo nie macie, albo jest ona przypadkowa. Nazewnictwo produktów jest tożsame, podając przykład – jest kategoria „regulatory mocy biernej” a w tek kategorii produkt o takiej samej nazwie – „regulator mocy biernej”.

Jest to problem semantyczny, bot nie do końca będzie to rozumiał. Jeśli chodzi o robota, działa on na zasadzie – posiadam dwa widoki w tym sklepie internetowym – kategorie i produkt, które odpowiadając użytkownikowi na pytanie: regulator/regulatory mocy biernej, i bot nie będzie wiedział, czy ma w danym momencie eksponować produkt, czy kategorię, dla bota to proces kanibalizacji. Czyli istnieje jeszcze jeden dodatkowy widok, który może kanalizować – inaczej nie potrafi podjąć decyzji, który z tych widoków powinien występować na zapytanie.
Dlatego bardzo dobrze z wyprzedzeniem jest porozmawiać na dany temat z agencją SEO.

Proces dewelopowania strony powinien iść w parze z SEO, wszystko dlatego, aby spotkać się za dwa miesiące, jedna strona skończyła layout, a druga strona ma architekturę informacji, content, więc wstrzykujemy i startujemy. Kiepskim pomysłem byłoby wystartowanie z procesem ot, tak po prostu. My możemy priorytetowo potraktować projekt, jednak byłbym za tym, aby nie uruchamiać tego tak długo, zanim dane „minimum” nie będzie przygotowane, ponieważ późniejsze odkręcanie tego procesu, jest bardzo trudne.

Ten proces nie wygląda jak adsy (reklamy google) , że po prostu się on włącza i wyłącza – jeśli na stronie pojawią się błędy, bądź architektura informacji nie będzie ułożona tak, jak powinna, to odwrócenie tego procesu zajmie nam kilka miesięcy – a można to prosto uszczelnić w dwa tygodnie, więc takie jest wyzwanie.


Jesteś ciekawy wyników współpracy z PAQ-Studio

235%

Dowiedz się jak wygenerowaliśmy:

zwiększonego zasięgu w Google

Od 1 marca 2018 r. do 30 października 2021 r. poprawiliśmy widoczność marki Sklep Łuczniczy z poziomu 129 do 433 fraz sprzedażowych widocznych w Google w zasięgu TOP 1-3.

5
Oceń artykuł
Zamknij

Ocen: Kiedy skonsultować projekt z agencją SEO? Przed czy po starcie?

Oceń
Adrian Pakulski
CEO
CEO agencji SEO Paq Studio i współwłaściciel spółki e-commerce'owej z branży motocyklowej Enduro7. Od 9 lat zajmuje się SEO i pozycjonowaniem w Google ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce. Odpowiedzialny za budowę strategii pozyskiwania ruchu z wyszukiwarek dla firm B2B, B2C oraz techniczne SEO. Przedwdrożeniowy konsultant sklepów internetowych na Prestashop i WooCommerce. Wykładowca akademicki.

Jakiego artykułu szukasz?

Zamknij