3 lipca 2017
Adrian Pakulski

Nie wierzę w podwodne cywilizacje, Świętego Mikołaja i content, który obroni się sam

Linkbuilding Porady SEO Pozycjonowanie e-commerce

Pobrałem raport z Ahrefs dla paq-studio.com i wiesz, co? Naliczyłem 5 naturalnych linków, prowadzących do domeny. Imponujące. Otwieram szampana. Kurorty, plaże, campery. Riwery jak baseny. I co lepsze – wszystkie te linki pochodzą z ogólnodostępnych baz danych zaciąganych z CEIDG, czyli ich linkjuice jest po prostu żaden, bo OBL tych serwisów jest kosmiczny. Podkreślę raz jeszcze. Moja agencja liczy sobie 6 lat i w tym czasie pozyskała 5 naturalnych linków. Vanillahajs.

Nie chcesz pozyskiwać linków? Kup reklamę w rozkładówce TV

Nie wierzę w aniołki, reinkarnację, podwodne cywilizacje, Świętego Mikołaja i content, który broni się sam. I to szczególnie, jeśli biznes nie sprzedaje seksu. Bo do nagich piersi 18-letniej licealistki może i ktoś link wrzuci (bo akurat nie ma profilu na Facebooku, ale prowadzi bloga), ale do artykułu o wymianie kolanka w parowniku nie bardzo.

Prowadzisz firmę transportową? Zapomnij, że dobrej jakości zdjęcia Mercedesa Actrosa z leasingu będą powodem, dla którego twoi klienci, internauci albo (raczej) reptilianie sami wypozycjonują twój biznes do TOP 1. A jeśli nawet jakieś BL pojawią się, to pewnie nie będą nosiły anchora EMA, o ile w ogóle będą (tak, tak – linki typu URL i www działają tak samo jak bezprzewodowe karty w Lagunie. Czyli nie działają).

Aha. I nie podnoś kontrargumentu, że przecież jak ktoś nie ma bloga, to wrzuci link do twojej strony firmowej z profilu na FB i też będzie dobrze. Nie będzie. Dlaczego? Przeczytasz tutaj.

Jeśli dodasz do tego fakt, że za twoją konkurencją stoi agencja SEO, która zarządza zapleczem technicznym i produkuje po 100 mocnych BL miesięcznie, to szansa na jej dogonienie jest żadna. Bo musisz wiedzieć, że internet mocno się skomercjalizował, a linkami się handluje jak grzybami z lasu. Naturalne, przypadkowe linki rozdają nastolatki, które prowadzą fotobloga w nadziei, że kiedyś zostaną modelkami, ale nie przedsiębiorcy i influenserzy. A to ich linków potrzebujesz.

Dobra. Może i jeśli wpadniesz do kolegi na wpis gościnny, to ktoś puści do niego linka od siebie, ale zapamiętaj, że to i tak kropla w morzu potrzeb. Jeśli uparcie trzymasz się Wytycznych dla Webmasterów, że tego nie wolno, tego nie i tamtego w sumie też, to pozostaje ci AdWords, Facebook Ads, Ceneo, Alledrogo z 10-procentową marżą, ale nie wyszukiwarka. Ewentualnie ogłoszenie w lokalnej prasie, billboard na elewacji ratusza albo baner w rozkładówce TV pod nowym wywiadem z gwiazdami M jak Miłość.

A jak wierzysz, że content obroni się sam, to spróbuj przekonać do takiej strategii mechanika z Radomia. Jeśli przez 5 lat będzie dodawał po 3 wpisy miesięcznie na firmowym blogu o tym, jak wymienić klocki hamulcowe, to TOP 10 w końcu może samo przyjdzie.

Może.

Popraw sobie humor i napisz w komentarzu, że mam mało naturalnych BL, bo produkuję słaby content.

Adrian Pakulski

4.7
Oceń
Zamknij

Ocen: Nie wierzę w podwodne cywilizacje, Świętego Mikołaja i content, który obroni się sam

Oceń
Adrian Pakulski
Właściciel / specjalista SEO
Specjalista SEO z 8-letnim doświadczeniem rynkowym, a od 2012 r. właściciel agencji paq-studio, linkbuilder i analityk SEO. Odpowiedzialny za opiekę merytoryczną małych, średnich i dużych marek w wyszukiwarce Google. Absolwent Politechniki Koszalińskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Marketing Internetowy.
Jak sprawdzić popularność frazy w Google?

Jak sprawdzić popularność frazy w Google?

Szukasz pomysłu na utworzenie nowej treści na swojej stronie, blogu lub sklepie internetowym? Upewnij się, że zapytanie do wyszukiwarki, jakie intuicyjnie wydaje ...
Jak sprawdzić, na której stronie Google jest moja strona?

Jak sprawdzić, na której stronie Google jest moja strona?

Ale na jakie zapytanie, na jaką frazę? Ale okej – jeśli zadałeś sobie to pytanie w ten sposób, to prawdopodobnie chcesz dowiedzieć ...
Prowadzenie serwisu ogłoszeniowego

Prowadzenie serwisu ogłoszeniowego

Czy prowadzenie serwisu ogłoszeniowego to dobry pomysł na biznes w 2020 r.? Co z SEO? Jak operować main contentem, który w 99% ...

Jakiego artykułu szukasz?

Zamknij