fbpx

Certyfikat SSL

Certyfikat SSL (Secure Sockets Layer) to cyfrowy certyfikat, który uwierzytelnia tożsamość witryny internetowej i umożliwia szyfrowane połączenie. SSL to standardowa technologia bezpieczeństwa zapewniająca ochronę danych przesyłanych między serwerem a przeglądarką internetową.

Certyfikaty SSL działają poprzez użycie protokołów kryptograficznych, które zabezpieczają dane przed przechwyceniem i manipulacją przez nieautoryzowane osoby. Witryny zabezpieczone certyfikatem SSL są rozpoznawane po adresie URL rozpoczynającym się od „https://” zamiast „http://”, a przeglądarki często wyświetlają ikonę kłódki obok adresu URL.

W kontekście SEO, posiadanie certyfikatu SSL jest istotne z kilku powodów:

  1. Bezpieczeństwo: szyfrowane połączenia chronią dane użytkowników, co jest szczególnie ważne dla stron e-commerce oraz witryn przetwarzających dane osobowe.
  2. Zaufanie użytkowników: witryny z certyfikatem SSL budzą większe zaufanie wśród użytkowników, co może zwiększyć współczynnik konwersji.
  3. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach: Wyszukiwarki, takie jak Google, preferują bezpieczne witryny i mogą przyznawać im wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Wdrożenie certyfikatu SSL to kluczowy krok w zabezpieczeniu strony internetowej i poprawie jej widoczności oraz reputacji w sieci.

Poprzednia definicja Logi serwera
Następna definicja H1

Jakiego artykułu szukasz?