fbpx

Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights to bezpłatne narzędzie online oferowane przez Google, które analizuje wydajność stron internetowych i dostarcza szczegółowe raporty na temat szybkości ładowania zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych.

Narzędzie ocenia strony na podstawie różnych wskaźników, takich jak czas do interaktywności, szybkość renderowania pierwszej treści czy czas do pełnej użyteczności. Wyniki są przedstawiane w formie punktacji od 0 do 100, gdzie wyższy wynik wskazuje na lepszą wydajność.

PageSpeed Insights dostarcza również rekomendacji, jak poprawić szybkość strony, takich jak optymalizacja obrazów, eliminacja blokującego renderowanie JavaScript czy wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki. Narzędzie jest kluczowe dla webmasterów i specjalistów SEO, ponieważ szybkość ładowania strony jest jednym z ważnych czynników rankingowych Google, wpływającym na doświadczenie użytkownika oraz pozycję w wynikach wyszukiwania. Dzięki PageSpeed Insights można zidentyfikować i naprawić problemy wpływające na wydajność, co może prowadzić do lepszego rankingu i większego ruchu na stronie.

Jak z korzystać z tego narzędzia:

  • Otwórz narzędzie Google PageSpeed Insights i wprowadź URL swojej strony internetowej.
google-pagespeed-insights-dodanie-url-domeny
Obraz 1: Podanie URL strony internetowej w Google PageSpeed Insights
  • Po chwili wyświetli Ci się pełna analiza wydajności witryny, jej podstron i elementów graficznych.
google-pagespeed-insights-results
Obraz 2: Google PageSpeed Insights results
  • Przy przeglądaniu wyników narzędzie oferuje możliwość sprawdzenia wersji moblinej i desktopowej. Dodatkowo w analizie są dołączone uwagi, których wprowadzenie może znacznie poprawić szybkość ładowania widoków na Twojej stronie internetowej.
google-pagespeed-insights-instrukcje-optymalizacji
Obraz 4: Google PageSpeed Insights instrukcje optymalizacji
  • Na koniec pozostaje Ci wdrażać zalecane optymalizacje i ponownie analizować czas ładowania Twojej witryny.
Poprzednia definicja Semrush
Następna definicja CDN

Jakiego artykułu szukasz?