fbpx

H1

H1 (nagłówek H1) to element HTML używany do oznaczania najważniejszego nagłówka na stronie internetowej. Jest to zazwyczaj tytuł strony lub artykułu, który powinien jasno i zwięźle przedstawiać główny temat treści. W kodzie HTML nagłówek H1 wygląda następująco:

<h1>To jest nagłówek H1</h1>

W kontekście SEO nagłówek H1 jest niezwykle istotny z kilku powodów:

  1. Hierarchia treści: H1 pomaga ustalić strukturę dokumentu i informuje wyszukiwarki o głównym temacie strony. Jest to najważniejszy nagłówek na stronie. Następnie stosuje się nagłówki H2, H3 itd. w celu strukturyzowania treści.
  2. Znaczenie dla wyszukiwarek: wyszukiwarki, takie jak Google, używają nagłówków H1, aby lepiej zrozumieć kontekst i tematykę strony, co wpływa na indeksowanie i pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania.
  3. Doświadczenie użytkownika: jasny i dobrze sformułowany nagłówek H1 poprawia czytelność strony, ułatwiając użytkownikom zrozumienie, o czym jest dana strona czy artykuł.

Dobre praktyki SEO dotyczące nagłówka H1 obejmują:

  • umieszczenie na stronie tylko jednego nagłówka H1,
  • użycie w H1 słów kluczowych, które są istotne dla treści strony,
  • zachowanie zwięzłości i jasności nagłówka H1, aby użytkownicy i wyszukiwarki od razu wiedzieli, o czym jest strona.

Odpowiednie zastosowanie nagłówka H1 przyczynia się do lepszego zrozumienia treści przez wyszukiwarki oraz poprawia wrażenia użytkowników, co może prowadzić do lepszego pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania.

Poprzednia definicja Certyfikat SSL
Następna definicja Screaming Frog

Jakiego artykułu szukasz?