fbpx

PrestaShop

PrestaShop to open-source’owa platforma e-commerce zaprojektowana do tworzenia i zarządzania sklepami internetowymi.

Umożliwia ona firmom łatwe budowanie, personalizowanie i skalowanie swojej obecności w handlu elektronicznym. Charakteryzuje się szeroką gamą funkcjonalności, takich jak zarządzanie produktami, zamówieniami, klientami, magazynem, oraz integracją z różnorodnymi metodami płatności i rozwiązaniami logistycznymi.

PrestaShop jest szczególnie ceniony za swoją modułowość oraz łatwość w dostosowywaniu, co sprawia, że jest popularnym wyborem wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto, platforma oferuje różne opcje optymalizacji SEO, co jest kluczowe dla promowania sklepu w internecie.

PrestaShop jest często wybierany przez następujące grupy użytkowników:

  1. Małe i średnie przedsiębiorstwa: popularny wybór wśród małych i średnich firm ze względu na jego dostępność kosztową (jako rozwiązanie open-source) i elastyczność w dostosowywaniu do indywidualnych potrzeb biznesowych.
  2. Start-upy i nowe firmy e-commerce: osoby rozpoczynające działalność w e-commerce cenią sobie ten silnik za prostotę instalacji i konfiguracji, co pozwala na szybkie uruchomienie sklepu internetowego.
  3. Firmy rozszerzające swój zakres działalności w Internecie: przedsiębiorstwa, które chcą rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż online, często wybierają PrestaShop ze względu na jego skalowalność i bogate funkcje zarządzania produktami i zamówieniami.
  4. Użytkownicy poszukujący rozwiązania wielojęzycznego i wielowalutowego: PrestaShop obsługuje wiele języków i walut, co jest korzystne dla firm planujących sprzedaż na rynkach międzynarodowych.
  5. Deweloperzy i projektanci sklepów internetowych: ze względu na otwarty kod źródłowy i modułową budowę, Presta jest często wybierana przez programistów i projektantów do tworzenia spersonalizowanych sklepów internetowych dla swoich klientów.
Poprzednia definicja WooCommerce
Następna definicja WordPress

Jakiego artykułu szukasz?