fbpx
Powrót
PrestaShop

PrestaShop – jak usunąć zamówienie?

13 marca 2024
Dominik Bigosiński

Adrian Pakulski WŁAŚCICIEL / SPECJALISTA SEO

Jesteś zainteresowany
współpracą?

Usuwanie zamówień w PrestaShop nie jest domyślną opcją ze względu na europejskie restrykcje oraz wymogi. Zakazują one ich likwidacji – nawet, jeśli mamy na myśli zamówienia demo lub testowe rozwiązania. Jaki jest sposób, aby uporządkować panel PrestaShop? Przeczytaj ten artykuł i poznaj szczegóły!

PrestaShop – jak usunąć zamówienie w 3 prostych krokach?

Z uwagi na fakt, iż PrestaShop nie oferuje opcji usuwania zamówień (bez wdrożenia modułów), możesz zarządzać ich statusami, co będzie wyjątkowo pomocne w utrzymaniu porządku w Twoim panelu.

W celu anulowania zamówienia PrestaShop:

  1. Wjedź w sekcję Zamówienia (znajduje się w przedziale Sprzedaż);
  2. Wybierz odpowiedniego klienta/produkt;
  3. Zmień status zamówienia na Anulowane (lub inny, który jest w Twoim przypadku odpowiedni).

Zdj 1. Zmiana statusu zamówienia PrestaShop.

Darmowy moduł do usuwania zamówień PrestaShop

Domyślnie PrestaShop uniemożliwia usuwanie zamówień. Jeżeli natomiast bardzo Ci na tym zależy (ponieważ uporządkowywanie panelu jest niewystarczające), możesz pobrać darmowy moduł dodający sekcję „Delete Order”. Jednym z rekomendowanych rozwiązań okazuje się PrestaShop Usuwanie Zamówień Free dla wersji PrestaShop 1.7 oraz PrestaShop 8.0 i nowszych.

Zdj 2. Moduł PrestaShop do Twojego sklepu internetowego umożliwiający usuwanie zamówień. Źródło: www.mypresta.eu/pl/moduly/administracja-sklepem/usuwanie-zamowien-free.html

Po pobraniu powyższego modułu, wystarczy wejść w sekcję Zamówienia, zaznaczyć wybrane produkty i kliknąć „Delete Order”.

Czy usuwanie zamówień z PrestaShop jest bezpieczne dla bazy danych sklepu?

Usuwanie zamówień z bazy danych sklepu internetowego powinno być przeprowadzane z dużą ostrożnością. Proces realizowany za pomocą dedykowanego modułu do usuwania zamówień, został zaprojektowany tak, aby nie naruszać integralności danych. Każde usunięcie zamówienia jest trwałe i eliminuje wszystkie zapisane informacje dotyczące zakupów z bazy danych. Dlatego zalecamy dokładne rozważenie, czy usunięcie danego zamówienia jest konieczne, a także wykonanie kopii zapasowej bazy danych przed rozpoczęciem procesu.

Przeczytaj też:  Przyjazne adresy URL Prestashop

Jakie korzyści niesie za sobą możliwość usuwania zamówień z PrestaShop?

Posiadanie możliwości usuwania zamówień z PrestaShop umożliwia właścicielom sklepów internetowych lepsze zarządzanie zamówieniami i optymalizację bazy danych. Dzięki temu rozwiązaniu można łatwo usuwać zamówienia testowe lub te, które zostały anulowane, utrzymując w ten sposób porządek i aktualność danych w systemie. Usuwane zamówienia przestają zajmować niepotrzebne miejsce w bazie danych. Przyczynia się to do szybszego działania sklepu i lepszej organizacji pracy.

Usuwanie zamówień w PrestaShop 1.6 – najważniejsze informacje

Usuwanie zamówień w PrestaShop 1.6 jest relatywnie trudnym zadaniem, ponieważ większość twórców wtyczek przewiduje pluginy wyłącznie na wersję 1.7 oraz PrestaShop 8.0 i nowsze. W konsekwencji najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku anulowanie zamówienia lub ustawienie innego, odpowiedniego statusu. Umiejętne zarządzanie zamówieniami w sklepie PrestaShop pozwoli zachować porządek i bezproblemowo korzystać z sekcji Zamówienia w kontekście kolejnych zakupów.

Usuwanie zamówień – Presta 1.7

Każde zamówienie w PrestaShop 1.7 możesz bez żadnego problemu usunąć przy pomocy darmowej wtyczki PrestaShop Usuwanie Zamówień Free. Jeżeli zależy Ci natomiast na dodatkowych opcjach, powinieneś wyposażyć się w bardziej zaawansowane moduły PrestaShop oferowane przez sklep X13 (lub jakikolwiek inny).

Zdj 3. Zaawansowane moduły do PrestaShop 1.7 umożliwiające dodatkowo usuwanie zamówień. Źródło: www.x13.pl/moduly-prestashop.

Podsumowanie

Jesteś zainteresowany usuwaniem zamówień PrestaShop? Powinieneś zainstalować odpowiedni moduł dla swojego sklepu (rekomendujemy PrestaShop Usuwanie Zamówień Free). Myśląc o bezmodułowych rozwiązaniach, zacznij zarządzać zamówieniami w swoim sklepie internetowym poprzez wykorzystanie domyślnych opcji.

Przeczytaj też:  Prestashop moduł bloga

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z ekspertami PaqStudio i rozpocznij skalowanie swojego biznesu oparte o właściwą strategię marketingową.

PrestaShop – jak usunąć zamówienie? FAQ Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat usuwania zamówień PrestaShop?

Rozpoczęcie procesu usuwania zamówień z Twojego sklepu internetowego na platformie PrestaShop wymaga zrozumienia, że domyślnie system nie oferuje bezpośredniej opcji likwidacji. Aby usunąć zamówienie, musisz zainstalować specjalny moduł dostosowany do Twojej wersji PrestaShop (rekomendujemy 1.7). Dostępne moduły pozwalające na zarządzanie zamówieniami umożliwiają prosty dostęp do funkcji usuwania bezpośrednio z listy zamówień w zakładce zamówień w panelu administracyjnym sklepu.

Aby usunąć zamówienie w swoim sklepie na platformie PrestaShop, najpierw zainstaluj odpowiedni moduł umożliwiający zarządzanie zamówieniami. Po instalacji, w panelu administracyjnym sklepu, znajdź nowo dodany przycisk lub opcję usuwania w zakładce zamówień. Wybierając konkretną pozycję z listy zamówień, będziesz mógł ją usunąć jednym kliknięciem. Pamiętaj, że każda operacja usuwania jest nieodwracalna i prowadzi do trwałego usunięcia wszystkich informacji o zamówieniu z bazy danych sklepu.


Jesteś ciekawy wyników współpracy z PAQ-Studio

235%

Dowiedz się jak wygenerowaliśmy:

zwiększonego zasięgu w Google

Od 1 marca 2018 r. do 30 października 2021 r. poprawiliśmy widoczność marki Sklep Łuczniczy z poziomu 129 do 433 fraz sprzedażowych widocznych w Google w zasięgu TOP 1-3.

0
Oceń artykuł
Zamknij

Ocen: PrestaShop – jak usunąć zamówienie?

Oceń
Dominik Bigosiński

Jakiego artykułu szukasz?

Zamknij