fbpx
…

Pozycjonowanie PrestaShop

Pozycjonujemy sklepy PrestaShop z pełnym wsparciem deweloperskim.

Agencja SEO z obsługą deweloperską PrestaShop Optymalizujemy sklepy na silnikach PrestaShop dla lepszego SEO i ruchu z Google

RAPORTUJEMY UWAGI TECHNICZNE PRESTASHOP
Zanim zaczniemy pozyskiwać ruch do sklepu na silniku PrestaShop, badamy jego problemy techniczne.

PROGRAMUJEMY PRESTASHOP 1.6, 1.7 i .8X
Wdrażamy rekomendacje onsite SEO w sklepach opartych na silnikach PrestaShop w kompilacjach 1.6, 1. i 8.X od początku do końca.

POZYSKUJEMY RUCH Z GOOGLE’A
Po wdrożeniu rekomendacji z audytu technicznego, zaczynamy pracę nad architekturą informacji, tworzymy treści i pozyskujemy linki.

Jak pozycjonujemy sklepy internetowe na PrestaShop?

Po założeniu sklepu internetowego na silniku PrestaShop, czas na działania SEO i pozycjonowanie. Co robimy w ramach naszej usługi pozycjonowania sklepów na silnikach opartych o PrestaShop?

 • Piszemy, tworzymy, programujemy wtyczki do PrestaShop

W ramach kampanii pod kątem SEO zajmujemy się produkcją dedykowanych wtyczek, modułów do celów optymalizacji kodu źródłowego PrestaShop w kontekście SEO.

 • Instalujemy certyfikaty SSL

Wyręczamy w instalacji i przedłużaniu płatnych oraz darmowych certyfikatów SSL (w tym m.in. Let’s Encrypt).

 • Optymalizujemy mapy XML

Każdy sklep na silniku PrestaShop optymalizujemy w kierunku starannie dobranej składni map w formacie .xml. Nasze mapy posiadają tylko te widoki (podstrony, karty produktowe, kategorie), które rzeczywiście powinny być crawlowane, renderowane i indeksowane przez GoogleBota.

 • Monitorujemy raporty w Search Console

Monitorujemy wszystkie kluczowe raporty w Google Search Console. Sprawdzamy na bieżąco wyniki indeksacji stron, filmów, map witryn, a także jakości stron (CWV), obsługi na urządzeniach mobilnych i danych strukturalnych.

 • Planujemy architektury informacji sklepu internetowego PrestaShop od zera i modernizujemy już istniejące

Nasi specjaliści pozostają do dyspozycji w zakresie planowania oraz modernizacji architektury informacji wszystkich sklepów internetowych na silnikach PrestaShop. Dzielimy popularne zapytania do wyszukiwarki na podstawie trendów, wolumenów zapytań i intencji.

 • Realizujemy analizy content gap

Wspieramy w przeprowadzaniu analiz content gap celem zbadania, z jakich popularnych zapytań do wyszukiwarki pozyskuje ruch Twoja konkurencja.

 • Rozwiązujemy problemy z kanibalizacją

Wiemy, jak uciążliwe w pozyskiwaniu kalorycznego ruchu z Google jest zjawisko kanibalizacji słów kluczowych, dlatego zarządzamy architekturą i składnią kodu źródłowego w taki sposób, aby kategorie nie rywalizowały ze sobą i z produktami.

 • Pilnujemy semantyki kod HTML 5

Optymalizacja sklepów internetowych to nasza specjalność. Badamy semantykę reprezentatywnych widoków: strony głównej, widoku kategorii i karty produktowej. Raportujemy błędy i samodzielnie wdrażamy rozwiązania.

 • Optymalizujemy above the fold

Przy współpracy ze specjalistami w obszarach UI i UX designu, optymalizujemy widoki above the fold dla urządzeń desktopowych, dużych urządzeń mobilnych i smartfonów.

 • Optymalizujemy crawl budget

W oparciu o logi serwerowe Apache stale monitorujemy ruchy GoogleBota i dostosowujemy się do bieżących wyzwań związanych z indeksacją, renderowanem i crawlingiem.

 • Skracamy podstawowe współczynniki Core Web Vitals

Zajmujemy się optymalizacją czasów ładowania sklepów na PrestaShop i metryk CWV, w tym m.in. LCP, FID i CLS. Ograniczamy w kodzie strony liczbę zapytań do bazy danych.

Od czego rozpoczynamy pracę?

Aby z powodzeniem prowadzić swój sklep PrestaShop, nasi klienci współpracują z nami, by wypozycjonować swój sklep w wyszukiwarce.

PrestaShop pozycjonowanie

Jak rozpocząć pozycjonowanie PrestaShop z Paq Studio?

 • Badamy problemy techniczne i raportujemy je do dewelopera.
 • Wdrażamy rekomendacje onsite SEO w sklepach opartych na silnikach PrestaShop w kompilacjach 1.6 i 1.7, 8.X od początku do końca.
 • Modernizujemy architekturę informacji i wypełniamy sklepy treściami w modelu data driven SEO.

Jak tworzymy treści?

Opisy tworzymy na podstawie trendów, wolumenów zapytań i intencji. Jeśli Twój sklep internetowy ma rozbudowaną architekturę informacji, jednak żadna z kategorii nie ma dedykowanego opisu, to pora to zmienić.

Zajmujemy się tworzeniem treści, a także ich modernizacją celem:

 • zwiększenia liczby wyświetleń w wynikach organicznych,
 • zwiększenia liczby kliknięć w wynikach organicznych,
 • poprawieniem CTR-ów.

Jeśli chcesz, aby również na stronie Twojego sklepu PrestaShop pojawiły się wartościowe treści, to zapraszamy do kontaktu! Z chęcią rozpoczniemy z Tobą współpracę. Im więcej rzetelnej, merytorycznej treści bogatej we frazy kluczowe na stronie Twojego sklepu, tym lepiej.

Pracę nad treścią warto powierzyć doświadczonym copywriterom, których w naszym zespole nie brakuje.

Co zyskasz, jeśli podejmiesz z nami współpracę? Pomagamy branży e-commerce w pozyskiwaniu organicznego ruchu z Google.

Większa ekspozycja w wyszukiwarce Google w wyniku pozycjonowania SEO, współpracujące z nami sklepy na PrestaShop mogą pochwalić się poprawą zasięgów organicznych w zakresie TOP3, TOP10 i TOP50.

Większa liczba UU z Google większa liczba unikalnych użytkowników to większa liczba zamówień w Twoim sklepie internetowym na oprogramowaniu PrestaShop.

Szybsza indeksacja produktów projektujemy mechaniki SEO, które doprowadzają do skrócenia czasu indeksacji kart produktowych w Google.

Rekurencyjny, powtarzalny przychód w Twoim e-commerce ruch organiczny z wyszukań organicznych, który pozyskamy dla Twojego sklepu na silniku PrestaShop. Odpowiedni wolumen ruchu z searchu z Google pozwala na zbudowanie stabilnego, przewidywalnego przychodu miesiąc do miesiąca.

Pozycjonowanie PrestaShop to inwestycja Gdy konkurencja jest naprawdę duża, samo promowanie sklepu w social mediach czy za pomocą mediów tradycyjnych nie wystarczy.

Te działania do jedynie dobry dodatek do prac związanych z pozycjonowaniem PrestaShop

Aby pozyskiwać nowych klientów oraz zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży, warto zainwestować w pozycjonowanie sklepu internetowego. Nie bez przyczyny używamy słowa inwestować. Podjęcie współpracy z Paq Studio jest dla naszych klientów inwestycją. Jeśli chcesz poprawić swoje zasięgi organiczne, zwiększyć liczbę zamówień w Twoim sklepie internetowym i skrócić czas indeksacji kart produktowych, to koniecznie skontaktuj się właśnie z nami. Efekty pozycjonowania sklepu internetowego PrestaShop zauważysz już po kilku miesiącach naszej pracy!

Pozycjonowanie to perspektywa 6-8, 10-12 miesięcy

W zależności od otoczenia konkurencyjnego, wysokości budżetowania poszczególnych procesów. Jeśli chcesz rozpocząć z nami współpracę, to pamiętaj, że będzie to współpraca długoterminowa. Nie należy kończyć jej, gdy Twój sklep internetowy zacznie dobrze prosperować. Wciąż zmieniające się algorytmy Google oraz zachowania i potrzeby internautów sprawiają, że praca nad sklepem internetowym pod kątem SEO jest procesem ciągłym. Jeśli przerwiemy prace nad pozycjonowaniem Twojego sklepu, bardzo szybko wrócisz do punktu wyjścia. Skuteczne pozycjonowanie PrestaShop to poprawa widoczności witryny na lata.

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z Paq Studio?

Marzysz o rozszerzaniu funkcjonalności sklepu PrestaShop pod kątem pozycjonowania? Zapraszamy do współpracy właśnie z nami. Jesteśmy agencją, która zwiększy ekspozycje Twojego sklepu PrestaShop w wyszukiwarce Google.

Podpisz z nami umowę bezterminową z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia

W comiesięcznych raportach będzie otrzymywać od nas pełną dokumentację pracy. Rozliczamy się za roboczogodziny, więc będziesz mieć pełny wgląd w procesy. Świadczymy usługi software house’u, dlatego, jeśli Twój sklep internetowy korzysta z silnika Prestashop, niezbędnymi wdrożeniami w zakresie deweloperskim zajmiemy się sami. W swoim zespole posiadamy doświadczonych copywriterów, więc możemy wyręczyć Cię w procesie redagowania treści.

Przyjazne adresy URL w PrestaShop

Oferujemy usługę optymalizacji i konfiguracji przyjaznych adresów URL w Twoim sklepie PrestaShop. Przejrzyste i łatwe do zrozumienia adresy URL są istotne dla SEO, ponieważ ułatwiają robotom wyszukiwarek indeksowanie Twojej strony oraz wpływają na sposób, w jaki użytkownicy postrzegają Twoją witrynę. Nasz zespół dokładnie przeanalizuje strukturę Twojego sklepu, aby stworzyć spójne, logiczne i czytelne ścieżki URL, które będą wspierać pozycjonowanie Twojego sklepu oraz poprawią doświadczenia użytkowników, prowadząc do lepszych wyników w sprzedaży.

Optymalizacja SEO sklepu PrestaShop w kilku krokach

Wiemy, Jak ważna jest skuteczna optymalizacja SEO dla sklepów opartych na PrestaShop. Właśnie dlatego wdrażamy nasze usługi SEO w kilku starannie zaplanowanych krokach, które mają na celu maksymalizację wyników. W pierwszym etapie dokładnie analizujemy architekturę informacji i zawartość Twojego sklepu, aby zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Następnie opracowujemy indywidualną strategię SEO, która obejmuje zarówno techniczne aspekty onsite, jak i treść.

W trakcie wdrażania strategii śledzimy jej postępy (Search Console, Senuto, Ahrefs), dostosowując działania, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Nasze kompleksowe podejście gwarantuje zwiększenie widoczności Twojego sklepu w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na wzrost liczby klientów i ostatecznie – większe zyski dla Twojego biznesu. Długoterminowo.

Co to jest PrestaShop?

PrestaShop to platforma, dzięki której możliwe jest tworzenie sklepów internetowych.

O platformie

PrestaShop to popularny i zaawansowany silnik sklepów internetowych oparty na otwartym kodzie źródłowym, który pozwala na łatwą instalację i konfigurację. Platforma ta oferuje wiele funkcjonalności, takich jak system płatności, wyszukiwarka produktów, analiza sprzedaży, zarządzanie zamówieniami i wiele innych.

Jednym z najważniejszych atutów PrestaShop jest jego elastyczność i dostępność setek modułów i szablonów, dzięki czemu można łatwo dostosować wygląd i funkcjonalność sklepu do indywidualnych potrzeb i wymagań.

W jakich technologiach pracujemy? Pełne wsparcie dla technologii, z których korzysta silnik PrestaShop

Optymalizacja PrestaShop do celów UXO (search experience optimization)

Czym jest optymalizacja doświadczenia wyszukiwania (UXO)? Nasza oferta UXO obejmuje:

 • Badania użyteczności

Rozwiązujemy problemy z architekturą inforamcji, wyszukujemy błędy 404, 410, które mogą negatywnie wpływać na doświadczenia z użytkownikami, klientami.

Optymalizujemy procesy indeksacji PrestaShop w taki sposób, aby sklep mógł w krótkim czasie indeksować nowe produkty, nowy asortyment wprowadzany przez moderatorów do oferty.

 • Badania tzw. search intentu (intencji, kontekstu wyszukiwania)

Analizujemy rozkład słów kluczowych oraz ich dopasowanie do kontekstu zapytań (tzw. search intentu). Sprawdzamy, które zapytania mają kontekst: sprzedażowy, edukacyjny i transakcyjny i przypisujemy je do odpowiednich grup.

Przy współpracy z analitykami, mapujemy i optymalizujemy procesy zakupowe osób, które dokonują zakupów z wyników organicznych.

Zleć działania SEO i UXO naszym specjalistom i zobacz, jak Twoja strona na silniku PrestaShop może budować długoterminowo zasięgi organiczne w Google.

FAQ Odpowiadamy na popularne pytania

Pozycjonowanie sklepu to ciągła, nieustanna praca. Nie można poprzestać na kilku działaniach. Należy realizować je regularnie. To ciągły proces, ponieważ wciąż zmieniają się algorytmy Google oraz potrzeby i zachowania internautów.

Z naszego doświadczenia wynika, że pozycjonowanie to perspektywa 6-8, 10-12 miesięcy.

Wszystko opiera się na algorytmach Google, które zmieniają się wraz z zachowaniami i potrzebami internautów. Zmiany te zachodzą bardzo często, dlatego tak ważne jest ciągłe ich monitorowanie. W Paq Studio ze wszystkimi zmianami jesteśmy na bieżąco, dlatego nie musisz obawiać się, że coś Cię ominie.

Pozycjonujemy PrestaShop z pełnym wsparciem deweloperskim. Piszemy, tworzymy i programujemy wtyczki do PrestaShop, instalujemy certyfikaty SSL, optymalizujemy mapę XML i monitorujemy raporty w Search Console. Jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie, a naszą wiedzę wciąż pogłębiamy i aktualizujemy. Jesteśmy na bieżąco z nowinkami ze świata SEO, tym bardziej że pozycjonowanie PrestaShop to proces ciągły, a nie jednorazowy.

Tak, jeśli z naszych rekomendacji SEO będzie wynikało, że niezbędna jest instalacja dodatkowego modułu, wtyczki - kupimy na rynku gotowe rozwiązanie lub napiszemy je samodzielnie.

Naszym Klientom proponujemy zawsze umowę na czas nieokreślony z 30-dniowym okresem wypowiedzenia.

9/10 Klientów

Zostaje z nami przynajmniej na 4 lata

100% Transparentności

Z naszymi Klientami wiążemy się na lata, dlatego pracujemy w modelu pełnej transparentności.

Wierzymy, że rozliczenie roboczo-godzinowe naszych specjalistów SEO, front-end, back-end deweloperów i copywriterów to jedyny model współpracy, w jakiej możemy budować relacje i wchodzić w rolę partnera biznesowego.

Ty zyskujesz pełny wgląd w ewidencję pracy i materiały, a my pełne zaufanie, dzięki któremu możemy skupić się na tym, na czym znamy się najlepiej.

Pozycjonowanie sklepu z myślą o Twoich klientach

Skupiamy się na długich frazach kluczowych (tzw. long-tail) i dostarczamy najbardziej precyzyjnych informacji dla potencjalnych klientów Twojego sklepu. Analizujemy dane z funkcji „autocomplete” oraz innych podpowiedzi od wyszukiwarek. Jesteśmy wsparciem dla agencji, świadczących usługi marketingu internetowego; tworzymy wartościowe treści, które oferują unikalne perspektywy i wiedzę. Piszemy do określonej grupy docelowej, dbając o odpowiedni poziom czytelności.

Zwracamy szczególną uwagę na meta opisy, tytuły i inne elementy techniczne, aby treść na stronie była zgodna z oczekiwaniami użytkowników.

Dlaczego warto wybrać naszą agencję do celów pozycjonowanie PrestaShop?

 • Stawiamy na długotrwałą współpracę, dostosowując się do zmieniających się potrzeb klienta.
 • Koncentrujemy się na efektywności działań, opierając się na najnowszych trendach i badaniach rynkowych.
 • Gwarantujemy indywidualne podejście, dostosowane do specyfiki branży i celów biznesowych.
 • Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz wsparcie techniczne na każdym etapie współpracy.

Optymalizujemy interfejs użytkownika (UI) oraz doświadczenie użytkownika (UX), dbając o szybkość ładowania strony, responsywność na urządzeniach mobilnych i kompatybilność z różnymi przeglądarkami. Zapewniamy intuicyjną nawigację i sprawne działanie witryny.

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop technicznym SEO

 • Optymalizacja i poprawa szybkości działania PrestaShop
  Pomożemy Ci zwiększyć szybkość działania Twojego sklepu internetowego PrestaShop, co jest kluczowe dla doświadczenia użytkownika i wyników SEO.
 • Optymalizacja kodu PrestaShop i motywu
  Przeanalizujemy i zoptymalizujemy kod źródłowy Twojej strony i motywu, aby zapewnić lepszą wydajność i szybkość ładowania strony.
 • Wdrożymy CDN
  Ustawimy dla Ciebie optymalizowaną sieć CDN, co przyczyni się do szybszego ładowania sklepu PrestaShop
 • Naprawa problemów z Google Webmaster (Search Console), Google Pagespeed Insight (Lighthouse), Core Web Vitals i GTMetrix
  Zidentyfikujemy i naprawimy wszelkie problemy wykryte przez te narzędzia, aby poprawić SEO
 • Optymalizacja ustawień serwera i jego konfiguracji
  Wyręczymy Cię w konfiguracji serwera w celu poprawy wydajności Twojej Presty

Dlaczego PrestaShop?

PrestaShop to otwarta platforma e-commerce, popularny system zarządzania treścią (CMS) dla sklepów internetowych. PrestaShop doceniana jest za wysoką elastyczność do celów e-commerce (z punktu widzenia właściciela, moderatora, menadżera) i nieograniczoną dewelopersko liczbę funkcji. To typowy silnik open-source of of the box, który wymaga złożonej optymalizacji, aby w pełni wykorzystać możliwości PrestaShop i cieszyć się skutecznym SEO.

SEO dla PrestaShop to doskonała alternatywa dla kosztownego pozyskiwania ruchu z wyszukiwarek w modelu PPC (Pay Per Click). W przeciwieństwie do innych kanałów marketingowych, takich jak płatne reklamy kliknięć (PPC), SEOzapewnia długoterminowy zwrot z inwestycji. PPC, mimo że zapewnia natychmiastowe wyniki, nie oferuje długoterminowych korzyści. Dlatego SEO jest często uważane za bardziej efektywną strategię marketingową.

Jak oceniają nas klienci? Klienci, z którymi z powodzeniem współpracujemy, odkąd pojawiliśmy się na rynku.

Doceniam kompetencje i zaangażowanie projektowe. Razem konsultowaliśmy wiele projektów. Robicie robotę.

Dariusz Chabora Właściciel marki SEMTOP

Z powodzeniem współpracujemy ze sobą dobrych kilka lat. Paq Studio to zespół godny polecenia.

Paweł Gontarek Autor bloga Zgred

Zdecydowanie znają się na tym co robią. Nie jest to agencja od wszystkiego i jest ich bardzo duży atut.

Patryk Kozioł Właściciel marki hashmagnet
Optymalizacja PrestaShop pod Core Web Vitals Wykręcamy wyniki LCP, FID i CLS

TESTY PRESTASHOP W GOOGLE LIGHTHOUSE

W Paq Studio zdajemy sobie sprawę, że optymalizacja Core Web Vitals dla PrestaShop jest kluczowa dla osiągnięcia lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Jako eksperci w dziedzinie PrestaShop, jesteśmy w stanie precyzyjnie analizować i wprowadzać zmiany, które bezpośrednio wpłyną na poprawę tych metryk.

Współpracując z nami, otrzymasz kompleksową analizę LCP, FID i CLS na Twojej stronie, a następnie zastosujemy sprawdzone techniki, takie jak optymalizacja kodu źródłowego, konfiguracja serwera czy zarządzanie zasobami, aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty.

TESTY PRESTASHOP W GTMETRIX

Wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia do monitorowania i analizy metryk, które pozwolą nam identyfikować obszary, które wymagają poprawy. Następnie zastosujemy odpowiednie rozwiązania, takie jak optymalizacja obrazów, stosowanie technik ładowania przyśpieszającego (lazy loading), optymalizacja skryptów, czy uproszczenie struktury DOM.

Naszym celem jest zapewnienie, że Twoja strona PrestaShop osiągnie jak najlepsze wyniki w metrykach Core Web Vitals, co przekłada się na lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania oraz zadowolenie użytkowników.

Jak optymalizujemy PrestaShop do celów SEO?

Poprawiamy czasy ładowania sklepów na PrestaShop, które mogą obejmować optymalizację obrazów (migrację do AVIF i WEBP), użycie CDN, minimalizację kodu HTML/CSS/JS.

Specjalizujemy się w usługach SEO, które pomagają sklepom internetowym na platformie PrestaShop zwiększyć swoją wydajność i szybkość strony. Wiemy, jak istotne jest to dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarek (optymalizacja CWV).

 • Monitorujemy czasy ładowania, renderowania

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop zaczynamy analizy kodu źródłowego, identyfikując elementy, które mogą wpływać na jej szybkość. To obejmuje analizę kodu HTML, CSS, JavaScript, a także innych elementów, które mogą wpływać na wydajność strony (fonty ładowane dynamicznie, jak i hostowane lokalnie na serwerze).

 • Optymalizujemy bitmapy

Każdy sklep na silniku PrestaShop optymalizujemy w kierunku starannie dobranej składni map w formacie .xml. Nasze mapy posiadają tylko te widoki (podstrony, karty produktowe, kategorie), które rzeczywiście powinny być crawlowane, renderowane i indeksowane przez GoogleBota.

 • Implementujemy CND’y

Jeśli na platformie PrestaShop prowadzisz sprzedaż międzynarodową, chętnie wyręczymy Cię we wdrożeniu CDN, które skracają czasy ładowania dla użytkowników z całego świata.

 • Minifikujemy kod źródłowy

asz zespół jest ekspertem w minimalizacji kodu HTML, CSS i bibliotek JS (JavaScript), co przekłada się na znacznie szybsze ładowanie strony.

 • Skonfigurujemy cache (pamięć podręczną)

Poprawnie skonfigurowana pamięć podręczna (cache) może znacznie przyspieszyć ładowanie strony. Pomożemy Ci skonfigurować ją w taki sposób, aby strona załadowała się jak najszybciej. Skorzystamy do tego z jednego z profesjonalnych, płatnych modułów.

 • Monitorowanie wyników w czasie

Optymalizacja SEO PrestaShop to także ciągłe monitorowanie wyników pod kątem SEO (Google Search Console i Google Light House).

Zainteresowany współpracą? Napisz do nas jaki masz problem. Im więcej szczegółów podasz, z tym bardziej spersonalizowaną ofertą będziemy mogli do Ciebie oddzwonić. Zapraszamy do współpracy!

  Do 2000 zł netto / mscOd 2000 do 3000 zł netto / mscOd 3000 zł netto / msc

  document.getElementById( "ak_js_1" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() );

  Jakiego artykułu szukasz?

  Zamknij