…

Audyt SEO

Wiemy, jak poukładać techniczną stronę Twojej strony i sklepu

Jak wygląda proces audytowania technicznego SEO? Tak wygląda proces krok po kroku

BADAMY PROBLEMY TECHNICZNE SEO

Pierwszy etap to dogłębna analiza techniczna SEO strony internetowej. Badamy otoczenie konkurencyjne, architekturę informacji (dobór słów kluczowych), mechaniki linkowania wewnętrznego, semantykę reprezentatywnych widoków razem z uwzględnieniem technologii.

Na podstawie tych informacji określane są problemy z SEO i formułowane są rozwiązania mające na celu poprawę pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

DAJEMY GOTOWE ROZWIĄZANIA

Do audytu technicznego otrzymujesz od nas gotowe rozwiązania wszystkich zidentyfikowanych przez nas problemów technicznych SEO; to dokumentacja, która posłuży Twojemu albo naszemu deweloperowi (jak wolisz) w późniejszej pracy.

Większość rozwiązań ma charakter krótkich filmów instruktażowych wideo dla lepszego zrozumienia problemu i jego rozwiązania.

WDRAŻAMY AUDYTY SEO (W SILNIKACH OPEN-SOURCE)

W silnikach open-source’owych WordPress, WooCommerce i PrestaShop, samodzielnie wprowadzamy zmiany deweloperskie w front-endzie i back-endzie. W praktyce – nie musisz posiłkować się zewnętrznym software house’m, aby poprawić swoją widoczność w wyszukiwarce Google.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nasz audyt zdelegował swojemu programiście, jeśli z takim współpracujesz. Ty wybierasz.

W jakich technologiach pracujemy? Każdy audyt strony internetowej to praca na technologiach
Jak naszą pracę oceniają Klienci? Opinie, z których jesteśmy naprawdę dumni

Zdecydowanie znają się na tym co robią. Nie jest to agencja od wszystkiego i jest ich bardzo duży atut.

Patryk Kozioł Właściciel marki Opiekun Bloga

Z powodzeniem współpracujemy ze sobą dobrych kilka lat. Paq Studio to zespół godny polecenia.

Paweł Gontarek Autor bloga Zgred

Doceniam kompetencje i zaangażowanie projektowe. Razem konsultowaliśmy wiele projektów. Robicie robotę.

Dariusz Chabora Właściciel marki SEMTOP
Zainteresowany współpracą? Zamów audyt SEO

  Jakie problemy rozwiązuje audyt SEO?

  Audyt SEO (techniczny) to szczegółowa analiza strony internetowej, która ma na celu identyfikację problemów związanych z widocznością strony w wyszukiwarkach. Jest to proces, który obejmuje wiele różnych aspektów, w tym analizę techniczną, treści na stronie, strukturę linków, budowę architektury informacji, czasy renderowania (ładowania) i dostosowania strony do urządzeń mobilnych.

  Celem audytu SEO jest danie Ci pełnego zrozumienia, co działa na stronie, a co wymaga poprawy i jakie są najlepsze możliwości dla poprawy widoczności w wynikach wyszukiwania. Nasze audyty SEO zwykle stanowi podstawę strategii SEO, która następnie jest wdrażana w celu poprawy wyników strony.

  Co znajdziesz w naszym audycie SEO?

  Nasze audyty techniczne uwzględniają przede wszystkim analizę doboru słów kluczowych (określenie, na które słowa kluczowe strona jest optymalizowana i strukturę architektury informacji), analizę linków wewnętrznych (badanie rozkładu linkjuice’u, tzw. page-rank sculptingu oraz dostępności dla crawlerów), analizę techniczną semantyki HTML oraz technologii towarzyszących (ocena szybkości strony, zgodności z urządzeniami mobilnymi, kodu HTML, sposób renderowania i dostępności zasobów w JS, tj. JavaScript), a także analiza treści w modelu data-driven (ocena jakości i optymalizacji treści na stronie).

  Jeśli chcesz, w ramach audytowania możesz zamówić także analizę otoczenia konkurencyjnego i analizę czasów renderowania reprezentatywnych widoków.

  Jakie problemy chcesz rozwiązać audytem SEO?

  Przed przystąpieniem do analizy poprosimy Cię o określenie celu, jaki chcesz osiągnąć. Może to obejmować zwiększenie ruchu na stronie, poprawę konwersji, zwiększenie widoczności dla określonych słów kluczowych, poprawę dostępności dla robotów Google, optymalizację crawl budgetu i inne. Definiowanie celów pomoże Ci skupić się na najważniejszych obszarach podczas audytu i pomoże Ci zrozumieć, jakie zmiany są najważniejsze do wprowadzenia.

  Analiza poprawności wdrożenia

  Każdy audyt w SEO możemy rozszerzyć o analizę poprawności wdrożenia przez dewelopera. Zweryfikujemy, czy zawartość strony internetowej została poprawiona zgodnie z naszymi wytycznymi (weryfikując każdy podpunkt audytu SEO w kodzie HTML).

  Dlaczego warto wykonać audyt SEO w Paq Studio?

  Posiadamy 12 lat doświadczenia w kampaniach SEO. Jesteśmy jedną z niewielu wyspecjalizowanych agencji SEO ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce i silników WooCommerce i PrestaShop. Każdy audyt SEO, który wychodzi spod rąk naszych specjalistów, jest skrupulatnie wyselekcjonowaną listą rzeczywistych problemów technicznych, jakie mogą utrudniać budowanie widoczności w wyszukiwarce Google. Każda uwaga jest starannie udokumentowana w formie tekstowej i/lub wideo z gotowymi rozwiązaniami dla dewelopera.

  Profesjonalnie przeprowadzony audyt powinien być czytelny także dla Ciebie, dlatego w opisach technicznych posługujemy się językiem zrozumiałym także dla Ciebie, co jest kluczowe dla ocenienia wartości dodanej z punktu widzenia biznesu i KPI firmy, organizacji.

  Skontaktuj się z nami i zobacz, jak powinien wyglądać audyt SEO zgodny z wytycznymi Google.

  Audyt SEO to szansa na poprawienie ruchu organicznego Twojej domeny

  Wzrost organicznego ruchu jest jednym z najtrudniejszych zadań, ale również jednym z najbardziej istotnych dla sukcesu strony internetowej. Kluczem do tego jest optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek (SEO) i dostarczanie bogatych treści w modelu data-driven, który pozyskuje ruch i generuje sprzedaż po stronie biznesowej.

  Działania SEO, zarówno na stronie (on-page), jak i poza stroną (off-page), pomagają zwiększyć organiczny ruch na stronie. Wdrażanie indywidualnych mechanik w kodzie źródłowym, które roboty wyszukiwarek uznają za godne uwagi, ułatwia pozycjonowanie w organicznych wynikach wyszukiwania.

  Im częściej GoogleBot odwiedza  Twoją stronę i znajduje na niej wartościowe treści, im lepiej skonstruujesz linkowanie wewnętrzne, prawidłowe użycie słów kluczowych, tym lepiej oceniana jest przez wyszukiwarkę. A to przekłada się na większy ruch i dodatnie ROI z inwestycji w ten kanał.

  Połączenie kilku różnych strategii SEO w celu zwiększenia organicznego ruchu przynosi lepsze rezultaty długoterminowe niż ruch z płatnych reklam (PPC), przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zwiększaniu wartości dla rankingu i wzrostu strony internetowej.

  Audyt SEO

  zoptymalizujemy CTR

  Poprawimy Twój CTR z wyników organicznych

  (CTR) jest wskaźnikiem odnoszącym się do częstości, z jaką użytkownicy klikają w odnośniki, prowadzące do Twojej strony internetowej z wyników organicznych zgodnie z zasadami SEO.

  W ramach naszych audytów SEO, pomożemy Ci w zidentyfikowaniu optymalnego CTR dla każdego słowa kluczowego i podpowiemy, jak ten parametr poprawić.

  Analiza CTR jest kluczowa, aby określić, czy ruch generowany przez kampanię SEO jest wartościowy, a generowane prowadzenia są kwalifikowanymi leadami marketingowymi. Dzięki stałemu śledzeniu organicznego ruchu przez cały lejek marketingowy, możemy zdecydować o odpowiednim momencie podjęcia działań w stosunku do kwalifikowanych leadów.

  FAQ Popularne pytania o audyt SEO

  Oczywiście. W ramach audytu SEO możemy przygotować wytyczne, które poprawią czas renderowania strony na urządzeniach mobilnych i na desktopach.

  Proces analizy profilu linków domeny może zostać ujęty w audycie technicznym, choć domyślnie nie jest nim objęty.

  Podczas pracy nad audytem SEO, sprawdzimy semantykę dokumentu, tj. czy hierarchia nagłówków została zachowana i jak wyglądają znaczniki semantyczne HTML, a w tym m.in. header, aside, footer,. section i inne.

  Czas trwania audytu SEO zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i złożoność Twojej strony internetowej. Z reguły możesz oczekiwać, że audyt SEO potrwa od kilku dni do kilku tygodni.

  Po przeprowadzeniu audytu SEO, dostarczamy szczegółowy raport, który zawiera nasze odkrycia, zalecenia i proponowane strategie. Nasz raport audytu SEO jest przejrzysty, zrozumiały i zawiera konkretne działania, które pomogą poprawić Twoją optymalizację dla wyszukiwarek.

  Audyt SEO strony internetowej identyfikuje problemy i proponuje rozwiązania, które mogą poprawić Twoją optymalizację . Wdrożenie tych zmian zwykle prowadzi do poprawy widoczności w wyszukiwarce Google. Jednak nie możemy zagwarantować konkretnych pozycji w rankingu, ponieważ zależą one od wielu czynników, w tym działań konkurencji, zmian w algorytmach wyszukiwarek i innych.

  Tak, choć żeby sam proces audytowania był efektywny, powinniśmy otrzymać od Ciebie stronę internetową w formie beta, która uważasz, że nadaje się do opublikowania, a którą warto zlecić do weryfikacji, czy aby na pewno - jest już gotowa do pozycjonowania w wynikach wyszukiwania Google.

  Koszt jest wypadkową ilością czasu, jaki zarezerwujesz w agencji dla audyt strony internetowej. A czas, jaki nasz specjalista SEO będzie potrzebował na audyt techniczny jest wprost uzależniony od Twojej strony (silnika CMS), technologii z jakich Twoja strona korzysta, a także tego, jak złożonej analizy potrzebujesz (np. czy audyt SEO ma zawierać analizę logów serwerowych, czy nie).

  Nie. Każdy audyt SEO strony internetowej jest podejmowany ręcznie przez specjalistę z wieloletnim doświadczeniem i nie jesteśmy w stanie realizować ich za darmo.

  Tak. Audyt SEO oceni, czy mapa witryny istnieje, jaką ma składnię i zawartość.

  Jakiego artykułu szukasz?

  Zamknij