14 marca 2020
Adrian Pakulski

Jak dodać Blogger/Blogspot w Search Console?

SEO

Jak dodać bloga na Blogspocie, Bloggerze do Search Console? Już mówię.

Przejdź na stronę główną Bloggera, wybierz motyw i kliknij w „Edytuj kod HTML”.

Teraz w nowej karcie swojej przeglądarki otwórz równolegle Search Console i wywołaj listę usług, a następnie kliknij w „Dodaj usługę”. Z okna, które wyskoczy wybierz „Prefiks adresu URL”, wpisz właściwy, pełny adres swojego bloga, np. https://niemambloga.blogspot.com. Jako, że nie masz dostępu do FTP’a, więc domyślna forma weryfikacji własności odpada, wybierz „Tag HTML” i skopiuj kod do schowka, który za chwilę będziesz mógł wkleić do Bloggera.

Kod należy wkleić CTRL + V tuż za znacznikiem <head> – w tym przypadku jest to czwarta linijka kodu. Zapisz motyw, ale jeśli masz wątpliwości, czy aby na pewno w odpowiednim miejscu wkleiłeś kod, możesz skopiować sobie kod źródłowy edytora np. do aplikacji Notepad ++ i zapisać na dysku – w razie problemów, w łatwy sposób przywrócisz oryginalny kod źródłowy bloga.

Po wklejeniu kodu, kliknij w „Zapisz motyw”, następnie wróć do Search Console i gotowe – od teraz Twój Blogger, blog na Blogspot jest już wpięty i zweryfikowany w Search Console.

5
Oceń artykuł
Zamknij

Ocen: Jak dodać Blogger/Blogspot w Search Console?

Oceń
Adrian Pakulski
Właściciel / specjalista SEO
Specjalista SEO z 8-letnim doświadczeniem rynkowym, a od 2012 r. właściciel agencji paq-studio, linkbuilder i analityk SEO. Odpowiedzialny za opiekę merytoryczną małych, średnich i dużych marek w wyszukiwarce Google. Absolwent Politechniki Koszalińskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Marketing Internetowy.

Jakiego artykułu szukasz?

Zamknij