Powrót
SEO

Jak dodać Blogger/Blogspot w Search Console?

14 marca 2020
Adrian Pakulski

Adrian Pakulski WŁAŚCICIEL / SPECJALISTA SEO

Jesteś zainteresowany
współpracą?

Jak dodać bloga na Blogspocie, Bloggerze do Search Console? Już mówię.

Przejdź na stronę główną Bloggera, wybierz motyw i kliknij w „Edytuj kod HTML”.

Teraz w nowej karcie swojej przeglądarki otwórz równolegle Search Console i wywołaj listę usług, a następnie kliknij w „Dodaj usługę”. Z okna, które wyskoczy wybierz „Prefiks adresu URL”, wpisz właściwy, pełny adres swojego bloga, np. https://niemambloga.blogspot.com. Jako, że nie masz dostępu do FTP’a, więc domyślna forma weryfikacji własności odpada, wybierz „Tag HTML” i skopiuj kod do schowka, który za chwilę będziesz mógł wkleić do Bloggera.

Kod należy wkleić CTRL + V tuż za znacznikiem <head> – w tym przypadku jest to czwarta linijka kodu. Zapisz motyw, ale jeśli masz wątpliwości, czy aby na pewno w odpowiednim miejscu wkleiłeś kod, możesz skopiować sobie kod źródłowy edytora np. do aplikacji Notepad ++ i zapisać na dysku – w razie problemów, w łatwy sposób przywrócisz oryginalny kod źródłowy bloga.

Po wklejeniu kodu, kliknij w „Zapisz motyw”, następnie wróć do Search Console i gotowe – od teraz Twój Blogger, blog na Blogspot jest już wpięty i zweryfikowany w Search Console.


Jesteś ciekawy wyników współpracy z PAQ-Studio

235%

Dowiedz się jak wygenerowaliśmy:

zwiększonego zasięgu w Google

Od 1 marca 2018 r. do 30 października 2021 r. poprawiliśmy widoczność marki Sklep Łuczniczy z poziomu 129 do 433 fraz sprzedażowych widocznych w Google w zasięgu TOP 1-3.

5
Oceń artykuł
Zamknij

Ocen: Jak dodać Blogger/Blogspot w Search Console?

Oceń
Adrian Pakulski
CEO
CEO agencji SEO Paq Studio i współwłaściciel spółki e-commerce'owej z branży motocyklowej Enduro7. Od 9 lat zajmuje się SEO i pozycjonowaniem w Google ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce. Odpowiedzialny za budowę strategii pozyskiwania ruchu z wyszukiwarek dla firm B2B, B2C oraz techniczne SEO. Przedwdrożeniowy konsultant sklepów internetowych na Prestashop i WooCommerce. Wykładowca akademicki.

Jakiego artykułu szukasz?

Zamknij