fbpx

Hreflang

Hreflang to atrybut HTML wykorzystywany do wskazywania wersji językowych i regionalnych strony internetowej. Umieszczany w tagu <link> w sekcji <head> strony, informuje wyszukiwarki, takie jak Google, o dostępności treści w różnych językach lub wersjach regionalnych. Jest to kluczowe dla stron oferujących zawartość w wielu językach, umożliwiając lepsze dopasowanie wyników wyszukiwania do preferencji językowych użytkowników.

Żeby skutecznie wykorzystać hreflang, należy przestrzegać następujących kroków:

  • Określenie wersji językowych: wyznacz wszystkie wersje językowe strony, które chcesz zindeksować.
  • Zastosowanie poprawnej składni: Umieść tag <link> w sekcji <head> każdej wersji językowej, używając odpowiednich kodów języków zgodnie z normą ISO 639-1 oraz kodów krajów wg ISO 3166-1 Alpha 2. Przykład:

<link rel=”alternate” hreflang=”pl” href=”https://example.com/pl/” />
<link rel=”alternate” hreflang=”en” href=”https://example.com” />

  • Obejmowanie wszystkich wersji językowych: Upewnij się, że każda wersja językowa zawiera odniesienia do wszystkich pozostałych dostępnych wersji.

Implementacja hreflang ma znaczący wpływ na SEO, szczególnie w kontekście międzynarodowym:

  • Poprawa indeksowania: Pomaga wyszukiwarkom w lepszym rozumieniu struktury wielojęzycznej witryny.
  • Zwiększenie relewancji wyników wyszukiwania: Umożliwia prezentowanie użytkownikom odpowiedniej wersji językowej, zwiększając ich satysfakcję.
  • Unikanie duplikacji treści: Zapobiega traktowaniu podobnych treści w różnych językach jako duplikatów.

Atrybut hreflang jest niezbędnym narzędziem dla stron internetowych celujących w międzynarodową widownię. Jego prawidłowa implementacja przyczynia się do poprawy pozycjonowania i użytkownika, a także zapewnia bardziej trafne dopasowanie treści do potrzeb i preferencji językowych odwiedzających.

Poprzednia definicja Topical authority
Następna definicja Breadcrumbs

Jakiego artykułu szukasz?