fbpx

LSI (Latent Semantic Indexing)

Latent Semantic Indexing (LSI) to technika używana w SEO do analizy treści na stronach internetowych. Polega na znajdowaniu słów, które są semantycznie powiązane (czyli mają podobne znaczenie) z głównym tematem strony.

LSI pomaga wyszukiwarkom, takim jak Google, lepiej zrozumieć o czym jest strona. Dzięki temu, strony lepiej pasują do zapytań użytkowników i mogą pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Słowa lub frazy kluczowe LSI to takie, które są związane z głównym tematem strony, ale nie są dokładnymi synonimami. Załóżmy, że strona dotyczy fotowoltaiki”. Słowa kluczowe LSI mogą obejmować energia słoneczna”, panele słoneczne”, odnawialne źródła energii”, ekologiczne rozwiązania” czy oszczędzanie energii”. Używanie takich słów kluczowych pomaga wyszukiwarkom zrozumieć kontekst i pełny zakres treści strony.

Dzięki LSI, wyszukiwarki mogą lepiej dopasować stronę do zapytań użytkowników, co może prowadzić do wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Użycie słów kluczowych LSI sprawia, że treść na stronie jest bogatsza i bardziej precyzyjnie odpowiada na potrzeby użytkowników.

Poprzednia definicja Breadcrumbs
Następna definicja API

Jakiego artykułu szukasz?